ZÁPASY SO SKALICOU UZAVRELI ZÁKLADNÚ ČASŤ ŽIACKYCH HOKEJOVÝCH SÚŤAŽÍ

hk_levicePosledné 15. kolo základnej časti našej najvyššej hokejovej súťaže mladších a starších žiakov prinieslo levickým mládežníkom jednu výhru, remízu a dve prehry. Štyri atraktívne súboje s mládežníckym klubom MHKM Skalica zavŕšili základnú časť 1. ligy starších a mladších žiakov. Po základnej časti sa naše štyri tímy umiestnili v kategórii 8ŠHT – 13. miesto, v kategórii 7ŠHT – 10. miesto, v kategórii 6ŠHT – 7. miesto a v kategórii 5ŠHT – 10. miesto.

„Žiaci HK Levice odohrali parádne zápasy, predviedli dobré i slabšie výkony, ale rozhodne je na čom stavať. Perspektíva tu je, a preto v ďalšej časti súťaže môžeme mnohým súperom pripraviť nemilé prekvapenie,“  hodnotil základnú časť tréner mládeže a manažér klubu Jozef Guťan.

Účinkovanie hráčov HK Levice pokračuje v nadstavbovej časti, ktorá bude rozlosovaná po ukončení všetkých zápasov v základnej časti.

I. liga mladších žiakov (5. ročník) U11 – 15. kolo

HK Levice – MHKM Skalica 3:3 (0:2, 2:0, 1:1)

unnamed

Úvodné minúty patrili hosťom, čo aj využili a v 1. minúte strelili otvárací gól zápasu. Skaličania sa od úvodu tlačili pred domáceho brankára, aktivita hostí sa stupňovala až do konca prvej tretiny, čoho výsledkom bol aj stav po I. tretine 0:2.

V druhej tretine chalani vrátili súperovi požičané. V 23. a v 33.minúte sme z hokejok Dominika DRAPÁKAMariána VRECNÍKA vyrovnali, čím sme sa vrátili do zápasu. Svojou hernou činnosťou a disciplinovaným prístup sme odohrali veľmi dobrú časť zápasu.

Tretia tretina síce herne patrila súperovi, o čom svedčia aj strely 9:24, ale chalani výborne pokrývali priestor pred našim brankárom Samuelom GAGAČOM, ktorý zneškodnil 23 striel z 24. V 48. minúte sme išli do vedenia a na 3:2 zvyšoval ten istý hráč, ktorý vyrovnával – Marián VRECNÍK. Skaličania boli nepríjemní a v závere tretiny vsietili vyrovnávajúci gól na konečných 3:3.

Z našej strany to bol ucelený výkon, súper nás síce v závere herne predčil , ale protivníka zvučného mena sme po veľmi dobrom kolektívnom výkone už v závere zápasu k ničomu nepustili. Chalani ukázali, čo v nich je a je dobré, že sme si pred ďalšími náročnými súpermi zdvihli sebavedomie.

Góly za HK Levice: 23. Drapák (Kondáč), 33. Vrecník (Virág), 48. Vrecník (Minár)

Zostava HK Levice: Gagač – Víglaský, Vrecník, Doboš, Minár, Drapák, Rakovič, Vlčko, Sleziak, Kondač, Homoľa, Régi, Karaffa, Hlinčík, Jelínek, Virág J.

I. liga mladších žiakov (6. ročník) U12 – 15. kolo

HK Levice – MHKM Skalica 4:3 (1:2, 3:1, 0:0)

unnamed2

Šiestaci si pred začiatkom nadstavbovej časti prvej ligy mladších žiakov spravili chuť, keď zdolali súpera zvučného mena MHKM Skalicu. Zverenci trénera Júliusa Beňuša privítali pod Levickým hradom rovesníkov zo Záhoria.  V aktuálnom meraní síl naši šiestaci boli lepší ako súper a po vyrovnanej prvej tretine síce prehrávali 1:2.

Druhá tretina sa niesla už v našej réžii a postupne sa stupňoval tlak pred hosťujúcim brankárom, čoho výsledkom boli tri vsietené góly z hokejok Ivana ŠPENDELAAdama KLEPÁČA.

Tretia tretina sa niesla v snahe udržať herný prejav z druhej časti hry, prípadne vsietiť ešte nejaký ten gólik. Tretina bola vyrovnaná a aj napriek oddychovému času hostí v samom závere zápasu si šiestaci víťazstvo udržali.

Góly za HK Levice: 2. Ordogh (Kasala, Duchoň), 23. Špendel, 29. Špendel (Klepáč, Bíňovský), 38. Klepáč (Ordogh, Duchoň)

Zostava HK Levice: Tariška, Adámik – Schwarz, Krištof, Šabo, Špendel, Bíňovský, Hebixer, Ordogh, Duchoň, Kasala, Šeliga, Šútor, Grósová, Klepáč

I. liga starších žiakov (7. ročník) U13 – 15. kolo

MHKM Skalica – HK Levice  10:1 (4:0, 2:0, 4:1)

Góly za HK Levice: 51. Drapák (Moravčík, Ešek)

Zostava HK Levice: Griesbach, Grobař – Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš P., Farkaš J., Gellen, Horváth Adama, Horváth Andrej, Juhás, Király, Kravec, Moravčík, Sládeček

I. liga starších žiakov (8. ročník) U14 – 15. kolo

MHKM Skalica – HK Levice  11:1 (4:0, 5:0, 2:1)

Góly za HK Levice: 44. Lobbová (Hofer)

Zostava HK Levice: Mejsnar, Petráš – Bartek, Blaško, Bukoven, Hofer, Kandra, Lobbová, Mišura, Novák, Paľovčík, Šebeštín, Vrbka